Blog

 

Adventní kalendář se dá pojmout na mnoho způsobů, můžete klasicky vyžírat čokoládová okýnka, schovávat si do něj jiné dárečky nebo do něj napsat spoustu milých slov.

Pozvěte přírodu domů a nechte se unášet zimní pohádkou Adventu - i pokud venku fouká a sněží. Zapojte vlastní tvořivost - většinu materiálu pro kreativní domácí dílnu již máte v kuchyni nebo jste si je donesli z minulé procházky lesem. Veškeré ty šišky, borové či smrkové větvičky, bobule, sušené ovoce nebo čerstvé citrusy pomohou dodat domácnosti...

Bez stromečku nejsou Vánoce. A tak se těšíme, až si letos užijeme zdobení "lesního krasavce", nadělování dárků nebo vůni pryskyřice.

Je moc smutné, jak se z dnešních Vánoc staly svátky nekontrolovatelného konzumu a plýtvání. Odpadkové koše přetékají všemožnými obaly, fóliemi, levnými rozbitými drobnostmi z Asie a dokonce i nechtěnými dárky, starým oblečením a hračkami (však jsme od Ježíška dostali ty novější verze).

Nastává nám doba adventní a s ní příprava na Vánoce. Asi pomalu začínáte váš dům či byt dekorovat vánoční výzdobou, co si ale tak z adventu udělat čas na vyrábění a opatření vánoční výzdoby bez odpadu? Advent je pro mnoho lidí čas plný stresu nad nakupováním dárků a vánočními přípravami, pořízení ekologické výzdoby pro váš domov je ale jeden...

Seitan se vyrábí z pšeničného lepku, cenné rostlinné bílkoviny, jenž se v posledních letech díky přibývající intoleranci stává hodně diskutovanou. Pšenice jí obsahuje zhruba 10 procent. Zatímco v běžných potravinách je spojení lepku se škrobem pro lidský trávící systém zatěžující, samostatný seitan je dobře stravitelný a výživný. Pochopitelně s...

Podzim se hlásí o slovo a s ním i sychravější počasí. Chcete si provonět domov, zahřát se a nabrat síly? Co třeba zrelaxovat v improvizovaných domácích lázních? A samozřejmě, jde to i #zerowaste. Připravili jsme pro Vás nápady na několik kosmetických produktů, které si pro tuto příležitost můžete vyrobit sami doma, #bezodpadu. A vaše #zerowaste...

Halloween a Dušičky jsou svátky oslavované rodinami a dětmi z celého světa, ale plastový odpad vytvořený při těchto slavnostech může být to nejděsivější. Ale ničeho se nebojte. Máme pro vás pár rad a triků, jak vyprodukovat co nejméně odpadu a mít i tyto svátky v duchu #zerowaste.

Školní rok je na spadnutí, a proto je důležité si říct, že i do školy se může jít bezodpadově. Samozřejmě nemyslíme jen voskované ubrousky nebo bavlněné kapsy na svačinu, případně znovupoužitelné lahve.

Pravděpodobně jste se dočetli, že čajové sáčky jsou jednou z "přísad", kterou lze bez problémů kompostovat. Ano, můžeme, ale není to tak vždy.