Blog

 

Pravděpodobně jste se dočetli, že čajové sáčky jsou jednou z "přísad", kterou lze bez problémů kompostovat. Ano, můžeme, ale není to tak vždy.

Je mnoho věcí, které v domácnosti lze nahradit jejich ekologickou variantou. Mnoho lidí si to možná ani neuvědomuje, ale shraňujeme doma velké množství odpadu jen proto, že nevíme, jak jejich nákup zredukovat.

Ocel, sklo, dřevo. A proč zrovna tyto materiály? Jsou především zdravotně nezávadné a lze je neustále recyklovat. V podstatě do nekonečna. Takové dřevo jde kromě toho i odložit na kompost, kde se rozloží a tak dále poslouží.

Už jsme se bavili o tom, že třídění odpadu je fajn věc. V posledních letech je třídit in a kdo to nedělá je out. Jenže. Kolik produktů, které vytřídíme se opravdu dostane k recyklaci? A je to vůbec #zerowaste?

Většina z nás zná kompost asi hlavně ze zahrady, kde se používá k prohnojení půdy nebo rostlin. Co už ale tak známé není je vermikompostér. Na pohnojení je jeho výsledek - žížalí čaj - také ideální.

Základním pilířem celého budování našeho bezobalového obchodu byla aplikace od czechzerowaste.cz - 40 denní bezodpadová výzva. O problematiku nulového odpadu - neboli zero waste - jsme se zajímali už nějakou chvilku, ale to pravé nakopnutí přišlo právě až s možností "zkusit si to na vlastní kůži.