Blog

 

Podzim se hlásí o slovo a s ním i sychravější počasí. Chcete si provonět domov, zahřát se a nabrat síly? Co třeba zrelaxovat v improvizovaných domácích lázních? A samozřejmě, jde to i #zerowaste. Připravili jsme pro Vás nápady na několik kosmetických produktů, které si pro tuto příležitost můžete vyrobit sami doma, #bezodpadu. A vaše #zerowaste...

Halloween a Dušičky jsou svátky oslavované rodinami a dětmi z celého světa, ale plastový odpad vytvořený při těchto slavnostech může být to nejděsivější. Ale ničeho se nebojte. Máme pro vás pár rad a triků, jak vyprodukovat co nejméně odpadu a mít i tyto svátky v duchu #zerowaste.

Školní rok je na spadnutí, a proto je důležité si říct, že i do školy se může jít bezodpadově. Samozřejmě nemyslíme jen voskované ubrousky nebo bavlněné kapsy na svačinu, případně znovupoužitelné lahve.

Pravděpodobně jste se dočetli, že čajové sáčky jsou jednou z "přísad", kterou lze bez problémů kompostovat. Ano, můžeme, ale není to tak vždy.

Je mnoho věcí, které v domácnosti lze nahradit jejich ekologickou variantou. Mnoho lidí si to možná ani neuvědomuje, ale shraňujeme doma velké množství odpadu jen proto, že nevíme, jak jejich nákup zredukovat.

Ocel, sklo, dřevo. A proč zrovna tyto materiály? Jsou především zdravotně nezávadné a lze je neustále recyklovat. V podstatě do nekonečna. Takové dřevo jde kromě toho i odložit na kompost, kde se rozloží a tak dále poslouží.

Už jsme se bavili o tom, že třídění odpadu je fajn věc. V posledních letech je třídit in a kdo to nedělá je out. Jenže. Kolik produktů, které vytřídíme se opravdu dostane k recyklaci? A je to vůbec #zerowaste?

Většina z nás zná kompost asi hlavně ze zahrady, kde se používá k prohnojení půdy nebo rostlin. Co už ale tak známé není je vermikompostér. Na pohnojení je jeho výsledek - žížalí čaj - také ideální.

Základním pilířem celého budování našeho bezobalového obchodu byla aplikace od czechzerowaste.cz - 40 denní bezodpadová výzva. O problematiku nulového odpadu - neboli zero waste - jsme se zajímali už nějakou chvilku, ale to pravé nakopnutí přišlo právě až s možností "zkusit si to na vlastní kůži.