Do školy bezodpadově? Ano!

29.08.2019

Školní rok je na spadnutí, a proto je důležité si říct, že i do školy se může jít bezodpadově. Samozřejmě nemyslíme jen voskované ubrousky nebo bavlněné kapsy na svačinu, případně znovupoužitelné lahve.

Řeknete si: "Potřebujeme nové sešity, penály, rýsovací potřeby, tašky, učebnice. Ale jak to všechno pořídit, když se snažíme žít bezodpadově?"

Pojďme se na to společně podívat.

  1. Bez plastu nejdál dojdeš

I když to všichni bezpečně známe, je třeba si připomenout, že základem každého #zerowaste školáka je skleněná nebo nerezová láhev na pití, kovová krabička nebo voskovaný ubrousek na svačinu. Proto se snažme v tomto duchu pokračovat i u dalších pomůcek.

V papírnictví sáhněte raději po dřevěných rýsovacích potřebách a kvalitních bambusových propiskách. Znovu použijte loňskou tašku a penál.

2. Domácí svačina

Byť je pěkné dostat kapesné a v obchodě na rohu si koupit bagetu nebo ve školním bufetu zabalený toust s krabičkou džusu, není to ani #bezodpadu a ani šetrné k životnímu prostředí. Bezbolestnou volbou by samozřejmě byla návštěva bezobalového obchodu, ale ne každý jej má hned po ruce.

Oproti tomu všemu má domácí svačina své neskutečné kouzlo. Stačí si jen pohrát. Ona je pauza na jídlo hned jiná s obloženým sendvičem s domácím dipem, se zeleninou a ovocem a domácím jogurtem s vločkami.

3. Další #zerowaste pomůcky

Možná se to nezdá, ale největším "problémem" jsou školní sešity a obaly. Někde jsou vyžadované i obaly na učebnice.

Základem je nekupovat neustále nové a nové. Použijte staré z loňska, kde jsou popsané dvě stránky. Pokud nestačí, kupte recyklované. I recyklované nebo alespoň papírové obaly - které můžete používat neustále dokola - se dají koupit už v každém papírnictví.

4. Vždy netřeba nových učebnic

Projďete antikvariáty nebo prodejny, které se zabývají prodejem starších učebnic. Není nic jednodušího. I v takových obchodech se dají najít kousky ve výborném stavu a za velmi pěknou cenu.

Je jasné, že všechno nejde hned a najednou. Ale i postupné přecházení na bezodpadový způsob života je krokem tím správným směrem.

© 2020 Neobal, 17.listopadu 11, Cheb 350 02
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!