Originální #zerowaste adventní kalendář

20.11.2019

Adventní kalendář se dá pojmout na mnoho způsobů, můžete klasicky vyžírat čokoládová okýnka, schovávat si do něj jiné dárečky nebo do něj napsat spoustu milých slov. 

A tak se váš drahý může každý den těšit na lísteček, na kterém najde napsaný nějaký hezký společný moment z tohoto roku, poděkování nebo připomenutí něčeho pro vás speciálního. 

Tady pro vás máme postup, jak se ním popasovala Martina z loveyourhome.cz:

 1. Nejdřív jsem na papír sepsala všechny okamžiky, které chci potom použít na kartičky do kalendáře.
 2. Ze starého kartonu a papírových krabic jsem vystřihla 24 kartiček o rozměru cca 8 x 8 cm. Rožky jsem dala záměrně zakulacené, protože se mi ten karton nestříhal zrovna dvakrát rovně! Vyplatí se stříhat na etapy, po 12 kartičce se mi značně umrtvila ruka.
 3. Seřadila jsem je na zemi do tvaru vánočního stromečku.
 4. Každé řadě jsem ustřihla provázek, na kterém budou kartičky viset na stěně.
 5. Provázky jsem připevnila papírovou lepící páskou na stěnu do naší kuchyně za jídelní stůl. Nikdo tak náš nový stromeček nepřehlídne a zároveň už moc nemusím řešit další větší vánoční dekorace.
 6. Na řadu přišla zatěžkávací zkouška a připevňování kancelářských sponek. Test dopadl na jedničku, a tak jsem se mohla pustit do zdobení.
 7. Každou kartičku jsem polepila buď barevným papírem nebo vánočním tvarem. Všechen materiál pochází ze speciální kolekce "co dům dal" :)
 8. Nechala jsem proudit kreativitu a po dlouhé době jsem i něco nakreslila (slovy: dvě vločky a pár puntíků a hvězdiček)
 9. Dopsala jsem čísla - malá, velká, schovaná v motivech, aby nebylo vždy úplně jednoduché uloupit si svoje okýnko.
 10. Krasopisem jsem vybrané okamžiky přepsala na lístečky, které potom spolu s kartičkami upevním na stěnu. Rozhodla jsem se, že je tam nebudu lepit (to byl původní plán), protože chci tento adventní kalendář využít i na příští rok.
 11. Poslední a nejmilejší část celé akce, všechno znovu dostat na stěnu do výsledné podoby.

Tento nápad s milými vzkazy se hodí nejenom pro pár ale i pro celou rodinu. Pokud je vás doma víc, každý člen domácnosti si může svůj vzkaz poznat podlé své oblíbené barvy papíru. Myslím, že tento advenťák může hezky stmelit před Vánocemi celou rodinu a zároveň nám tak každý den připomene to, o co by v Adventu mělo jít především - zklidnit se, trávit čas spolu jako rodina a být vděční za to, co máme.

zdroj: loveyourhome.cz

© 2020 Neobal, 17.listopadu 11, Cheb 350 02
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!