Přírodní vánoční ozdoby

16.11.2019

Pozvěte přírodu domů a nechte se unášet zimní pohádkou Adventu - i pokud venku fouká a sněží. Zapojte vlastní tvořivost - většinu materiálu pro kreativní domácí dílnu již máte v kuchyni nebo jste si je donesli z minulé procházky lesem. Veškeré ty šišky, borové či smrkové větvičky, bobule, sušené ovoce nebo čerstvé citrusy pomohou dodat domácnosti čarovný a autentický vzhled, přesně podle vašeho gusta. Zabere to pár minut a ve výsledku svůj domov nepoznáte.

Zkuste letos ozdobit chvojí vlastnoručně upečeným cukrovím a pomeranči se zapíchnutými hřebíčky a hvězdičkami badyánu, které příjemně provoní domov perníkovým kořením, a dodají tu nejsladší domácí vánoční atmosféru - bez aroma-sprejů z drogerie, plných chemie a syntetických přísad.

Docela nevšedně vypadají snítky rozmarýnu, granátová jablka nebo brusinky, zakomponované do zimních kytic nebo svícnů. Vrátit se v čase k tradicím pomohou pšeničné klasy a slaměné ozdoby.

Šišky

Šišky jsou vlastně takovou přírodní ozdobou celý jejich život. Před tím, než spadnou na zem zdobí honosné jehličnany v lesích. Později z nich můžeme vyrobit dekorace, které se perfektně hodí do našeho interiéru. Lze je jemně nastříkat na bílo a umístit je na adventní věnec nebo vánoční stromeček. Perfektně se hodí jen tak do misky například se sušenými pomeranči. 

Vánoční řetěz

Řetěz můžete vyrábět i spolu s dětmi. Budou nadšené a rozvinou svou kreativitu. Budeme potřebovat provázek, sušené ovoce, šišky a jiné přírodní materiály, zkrátka podle toho, co se líbí vám. Na provázek lze zavěsit téměř cokoliv, co dobře upevníte tak, aby se hotový řetěz hned nerozpadl. Fantazii se meze nekladou a vše je jen na vaší kreativitě.

A jak vlastně mohou vypadat různé ozdoby? Podívejte se na následující galerii. Snad vám něco padne do oka a inspirujete se. Vždyť naše prababičky by nám mohly vyprávět.

zdroj: ekovanoce.cz, iprima.cz, pinterest.cz