Vánoční úklid domácnosti

06.12.2019

Štědrý den tady máme coby dup a s jeho příchodem chceme mít i krásně čisto a zorganizováno. Nemusíte plašit a stresovat se tím, že už nezvládnete umýt okna nebo vyprat záclony. Pokud jste to neudělali dodnes, určitě to počká až na leden. A tak místo mega úklidu, vyzkoušejte tento rychlo úklid.

Znáte pravidlo 80/20? Říká, že 20% činností nám přinese 80% výsledků. A tak ho s chutí aplikujme i na úklid domácnosti. Stačí udělat "nejviditelnější" úkoly a doma to bude vypadat téměř jako ze škatulky. Nemusíte odmašťovat vrch kuchyňské linky, abyste byli spokojení a užili si vánoční pohodu u štědrovečerního stolu.

Náš návod na nejefektivnější vánoční úklid:

  • Schovejte všechny "přebytečné" věci do skříní nebo šuplíků. Když budete mít méně věcí na povrchu, úklid pak bude mnohem rychlejší a příjemnější.
  • Pokud máte náladu a čas, můžete přitom i vytřídit věci, které už doma nechcete a odnést je třeba do charity nebo charitativních obchůdků.
  • Setřete volné plochy.
  • Povysávejte a umyjte podlahu.
  • Vygruntujte kuchyň - tak, jak to děláte každý den. :)
  • Umyjte koupelnu.
  • Vyměňte ložní povlečení.
  • Vyperte a schovejte prádlo - nemůžeme dohledat, jestli by podle pověry prádlo nemělo viset na šňůře na Štědrý den nebo až na Nový rok, takže pro jistotu to zvládněte do pátku :), a jestli tohle staré pořekadlo znáte, dejte nám ho do komentáře!

Kdo vám s úklidem pomůže?

Kvalitní mikrohadřík

V suchém stavu zlikviduje prach a v tom mokrém zatočí s mastnotou a s veškerou špínou. Využijete ho na plochy, zrcadla, dveře, do kuchyně i koupelny. Je to zkrátka takový "kluk pro všechno". Když se o něj pěkně staráte, vydrží vám roky a udělá za vás hromadu práce. My jsme si oblíbily univerzální hadříky, a taky ty co mají v sadě i hadřík leštící, který dělá divy.

Kombo soda + ocet

Toto levné a účinné duo nesmí chybět v žádné domácnosti. Do toalety nalijte ocet a "pocukrujte" jedlou sodou. Nechejte vyšumět, vyčistěte štětkou a máte hotovo. Soda vás zbaví zápachu. Stejnou kombinaci pak můžete využít i pro odpady v kuchyni či koupelně.

Ze sody a octu si hravě zvládnete vyrobit i pastu místo tekutého písku. Do mističky nasypte jedlou sodu a pak přidávejte pomalinku ocet. Hodně to bude šumět, ale po chvilce se to uklidní, pak promícháte a máte super pastu na čištění. Pasta pomůže tam, kde nestačí povrch setřít jen mikrohadříkem.

Jedlou sodu i octy koupíte na váhu v bezobalových obchodech.

Univerzální čistič na podlahy

Není nic jednoduššího než do kbelíku s vodou přidat panáka octu a pro příjemnou vůni pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. A nebojte se, ocet opravdu cítit nepůjde, naopak esenciální olejíček ho krásně provoní.

Zázraky do vaší domácnosti nemusí stát stovky a mít na sobě celou škálu barevných obalů. V jednoduchosti je krása! V péči o domácnost to platí dvojnásob. A tak i úklid domácnosti zvládnete téměř bezodpadově.

zdroj: weloveyourhome.cz

© 2020 Neobal, 17.listopadu 11, Cheb 350 02
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!