Zero waste Halloween

23.09.2019

Halloween a Dušičky jsou svátky oslavované rodinami a dětmi z celého světa, ale plastový odpad vytvořený při těchto slavnostech může být to nejděsivější. Ale ničeho se nebojte. Máme pro vás pár rad a triků, jak vyprodukovat co nejméně odpadu a mít i tyto svátky v duchu #zerowaste.

Halloween tipy a triky

Vzdejte se plastového kbelíku na koledování. Opakovaně použitelné látkové sáčky nebo koše zastanou stejnou práci a lze je znovu a znovu použít.

Vyberte si kostým bez plastů. Vyhněte se kostýmům vyrobeným z PVC / vinylu, které jsou pravděpodobně kontaminovány chemikáliemi zvanými ftaláty. Ftaláty mohou narušit váš endokrinní systém. Skutečně děsivé! Vytvořte si svůj vlastní kostým z přírodních tkanin nebo přepracujte předměty, které již vlastníte.

Použijte přírodní produkty. Vyzdobte si dům dýněmi, tykvemi a podzimním listím. Použijte listy jako papír pro slavnostní výřezy. Vyřezávejte dýně jako lucerny - zbytek využijete jako základ pro perfektní jídlo. Po Halloweenu dýni zkompostujte.

Budete mít strašidelnou párty? Přeskočte "jednorázové" talíře a kelímky. Použijte své vlastní šálky a nádobí a poté je umyjte. Používejte skutečné vidličky a lžíce nebo vytvořte takové jídlo, které se dá jíst jenom rukama (jednohubky, muffiny, sušenky).Nebo servírujte potraviny bez potřeby něco vyhodit do koše. Tzn. například karamelová jablka, podávaná na kompostovatelném tácku nebo papíře. Halloweenské muffiny lze vyrábět v kompostovatelných papírových košíčcích nebo v opakovaně použitelných silikonových vložkách do košíčků.

Udržujte svůj obličej čistý. Vědci našli těžké kovy v téměř polovině 48 různých halloweenských barev na obličej, které testovali. Přísady jako parabeny, formaldehyd a dioxiny nepatří nikde blízko vašeho obličeje. 

3 tipy na mlsání pro koledníky

Máme tu pro vás pár zábavných nápadů pro všechny ty čarodějnice a dinosaury, kteří se objeví u vašich dveří.

Čokoládové dobroty bez odpadu? Takže jedině nějaké, které jsou baleny v kompostovatelných obalech nebo zajděte do nejbližšího bezobalového obchodu a máte vyhráno. Proč nekupovat cukrovinky starým způsobem ve velkém a rozdávat je ve své vlastní zábavné, slavnostní podobě? Tajemné recyklované papírové pytle s duchy a otazníky jistě zapůsobí.

Najde se několik bonbónů nebo například zlaté mince - které mají recyklovatelné fóliové obaly.

Pro praktické účastníky - S tužkou a / nebo gumou se opravdu nemůžete nic pokazit - je to něco, co děti používají ve škole a doma, takže s tímhle se neseknete!


© 2020 Neobal, 17.listopadu 11, Cheb 350 02
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!